Zendeli: Ky është moment i duhur të hiqet 20% nga Kushtetuta e Maqedonisë

0
6

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli në emisionin Klan Debat tha se 20% duhet të hiqet nga Kushtetuta e Maqedonisë dhe ky është moment i duhur.

”Ndryshimet kushtetuese kanë rëndësi për shtetin dhe shoqërinë, pra kushtetuta duhet hapur, ne jemi faktor si shqiptar në Maqedoni jemi edhe vendim marrës në Kuvend pra vlersojmë se është moment i duhur të hapet tema e 20%, nuk është diqka që bëhet sot nesër por duhet debatuar nuk është me rëndësi se kush e thirr propozimin por kryesorja është të hiqet 20 përqindëshi dhe të vendoset gjuha shqipe” – tha Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA. /KlanMacedonia/