Ishin shokë, familja shqiptare bën gjestin prekës! I fal gjâkùn atij që i mòri jètën të birit

0
9

Dy familje në Kosovë janë përqafuar dhe kanë ngushëlluar njëra-tjetrën pas një ăks denti të ndodhur këtë të mërkurë, që gati i futi në h smëri. Bëhet fjalë për aks dentin në Podujevë ku ndërroi jetë 30-vjeçari Adnan Halimi. Ai po udhëtonte me biçikletë në rrugën Prishtinë-Merdarë në momentin që u p rplas nga një makinë.

Rastësia deshi që në timonin e mjetit që shkaktoi aksidentin tragjik të ishte djali i familjes Musa, fqinje me atë Halimi. Madje viktima dhe personi që drejtonte mjetin ishin shokë.Videoja e publikuar nga mediat e Kosovës tregon se të dyja familjet kanë vendosur të bëjnë paqe, më saktë, familja e të ndjerit i ka falur familjes Musa gj kun e të birit pas ceremonisë së v rrímít të 30-vjeçarit.
Pamjet e burrave teksa përqafojnë njëri-tjetrin të përlotur kanë bërë xhiron e rrjetit. Familja Halimi dhe Musa janë fqinje dhe viktima, Adnan Halimi, ka qenë shok me autorin i cili shkaktoi aksíden tín. Një moment shumë prekës, që është bërë viral ku komentet dhe reagimet kanë qenë nga më të shumtat dhe të ndryshmet.