Humbi jetën nga kanceri, miket tregojnë amanetin e fundit të Dorina Kukës

0
6

Humbi jetën nga kanceri, miket tregojnë amanetin e fundit të Dorina Kukës

Drejtoresha e shkollës 9-vjeçare “Ali Demi” dhe anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Dorina Kuka ndërroi jetë pas një beteje të gjatë me kancerin më 29 shtator 2022.

35 vjeçarja nënë e dy fëmijëve nuk arriti t’ia dilte duke lënë pas fëmijët bashkëshortin por dhe shumë njerëz të afërm e miq të saj. Por duke lënë pas dhe mirësi e dashuri e mbi të gjitha një amanet që mikeshat e saj e kanë vënë në vend.

Miket e saj Klodeta Dibra  dhe Elda Luli në emisionin “Jeto me Orën” në RTV Ora folën mbi miqësinë me Dorinën dhe amanetet e saj.