Çfarë ndodh? Lajçak shkoi mbrëmë vonë për ta takuar Vuçiqin, ky është mesazhi nga Beogradi

0
7

Emisari për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka treguar se mbrëmë ka qëndruar në Serbi ku ka zhvilluar një takim më presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

“Dhuna duhet të shmanget. U pajtuam që të gjitha marrëveshjet e Dialogut duhet të mbahen dhe të zbatohen plotësisht”, ka shkruar Lajcak.

Lajçak bëri me dije se ka zhvilluar një diskutim të gjatë dhe të vështirë me kreun e shtetit serb.

Emisari sllovak ka thënë se llogarit në sjellje të përgjegjshme të të gjithëve për të treguar përmbajtje për sigurinë dhe stabilitetin.