Biznesmeni i njohur ndan 10 mijë euro për familjen e të moshuarës që u reh në Pejë

0
7

Biznesmeni Shaqir Palushi, respektivisht Fondacioni që ai drejton, Golden Eagle ka ndarë 10 mijë euro për familjen e të moshuarës që u rrah në Pejë.Këtë e konfirmoivet Palushi përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.“Të prekur nga pamjet e dhunimit të nënës së dëshmorit Taulant Nura dhe pas deklarimit të djalit tjetër të familjes Nura që do të kthehet të jetoj me nënën e tyre në Kosovë, fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë euro për këtë familje”, shkroi ndër të tjerash ai.