Afrim Muqiqi: “Ket popull duhet me mjel kur ti shkojsh ndarsëm, mos mi lan pare as për buk”

0
6

Afrim Muqiqi: “Ket Popull Duhet Me Mjel Kur Ti Shkojsh Ndarsem, Mos Mi Lan Pare As Per Buk” Këngëtari Afrim Muçiqi ka mbetur i bllõkuar pasi nuk i është lejuar mbrëmë të kalojë në kufirin me Austrinë me patentë shofer të Kosovës.

Ai ka thënë se kjo i ka nd0dhur rreth orës 03:00 të mëngjesit.Ai thotë se ata i thanë se këtë patentë shofer, shteti austriak nuk e njeh.

“Unë mbrëmë me familjen time rreth orës 03:00 u pèngova që të kaloj kufirin me Austrinë, ku põlicia më ktheu nga kufiri për shkàk të pantentë shoferit që për mua ishte një màltretim dhe ofèndim si për të gjithë qytetarët”, u shpreh ai në..Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..