ФОТО: Се судрија две возила на Пластичарска

0
24

Сообраќајна несреќа се случила вечерва на улицата позната како Пластичарска во Скопје, јавува Фокус.мк.

Според информациите, се судриле два автомобили пред семафорите, а за среќа била избегната поголема несреќа бидејќи во моментот на сударот имало пешаци кои ја поминувале улицата.

Нема потешко повредени лица.