Страшна сообраќајна незгода во неготинско – загина тракторист

0
16

Загина тракторист во сообраќајка меѓу трактор и автомобил во неготинско. Информацијата вечерва за МИА ја потврди Тони Ангеловски, помошник на министерот за внатрешни работи за односи со јавноста.

– Околу 17 часот било пријавено дека на локалниот пат село Липа – село Каљанево, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор управуван од С.А. (1943) од Неготино и ПМВ ,,сузуки”, управувано од Д. Ѓ. (1967) од Неготино.