Се трага по 18- годишно девојче од скопско

0
21

На 30.10.2022 во 08.30 часот во Полициската станица Драчево, Џ.С.(56) од с.Батинци, скопско, пријавил дека од дома се оддалечила неговата ќерка З.С.(18) од с.Батинци.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.