Роднините на Путин загрижени за неговото здравје, рускиот претседател има недостаток на …

0
22

Роднините на Владимир Путин се длабоко загрижени за неговото здравје. А тоа е затоа што за рускиот претседател се вели дека нема апетит, постојано кашла и чувствува мачнина. Во исто време, се погласни се гласините дека Путин бил подложен на медицински тестови во текот на викендот. Во неговиот близок семеен круг постои загриженост бидејќи чувствува недостаток на тежина и постојана кашлица.

Овие две цифри руската елита ќе ги смета како знак за брзо влошување на здравјето на рускиот лидер, пишува генералот СВР на Телеграм. Овој конкретен канал веќе извесно време тврди дека Путин се бори со ракот, и покрај тоа што Кремљ тврди дека рускиот претседател е во добра здравствена состојба.

Според „Генерал СВР“, кој тврди дека добива информации преку свои извори во Кремљ, Путин се појавува прилично надуен и со надуено лице, додека за 1 и пол година изгубил 18 килограми. За време на нивната средба со рускиот вицепремиер Дмитриј Чернишенко, Путин лесно се закашлал додека зборувал многу тивко.

Иако конкретниот канал не наведе дека има докази за лошото здравје на Путин, тој тврди дека и самиот Путин и неговите роднини, како и лекарите се загрижени за неговата кашлица, постојаното гадење и недостатокот на апетит поради лековите што ги зема. има добиено. го зема поради специјалната диета на која се наоѓа поради тумор. Во последните месеци Путин ослабе осум килограми, а неговата придружба е загрижена дека недостатокот на килограми и повраќањето руската елита ќе ги сфати како знак за брзо влошување на неговата здравствена состојба. /abcnews