Ракометарките со солзи ја пееја македонската химна (ВИДЕО)

0
22

Женската ракометна репрезентација на Македонија убедливо загуби од Франција, но не разочара, избраничките на Љубомир Савевски максимално се бореа во текот на целиот меч.

А колку им значеше овој натпревар на ракометарките јасно се виде при интонирањето на химната, дел од нив плачеа додека ја пееја химната.

Најинтересните моменти од натпреварот: