Пронајден млад починат маж на улица во Ѓорче Петров

0
20

На 28.10.2022 околу 12,40 часот во СВР Скопје е пријавено дека во објект на ул.„Лука Геров” на подрачје на Ѓорче Петров пронајден е починат Б.Ј.(32) од Скопје.

Од лекар од итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршиле полициски службеници од Полициска станица Ѓорче Петров, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.