Пожар на Стража, постои опасност да се прошири на патот

0
23

Пожар попладнево избувнал на местото викано Стража, дознава 4NEWS.mk

Постои опасност пламените јазици да се прошират и симнат до патот.

Засега нема информации од надлежните дали веќе се интервенира.