Османи до Муса Џафери: Кој последен се смее, најслатко се смее

0
19

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вечерва гостуваше на „Патот кон“ на „Алсат“ при што кажа дека му вратил на пораката на Муса Џафери со фразата „кој последен се смее, најслатко се смее“, објави „Алсат“.

„Редовно комуницираме, но во реалноста тој не се смееше за прашањето, туку за моментот бидејќи тоа беше сосема друга тема“, вели Османи.

Џафери неодамна кажа дека нема да е крај на свет ако се разрешат Артан Груби, Османи или Фатмир Бесими.