Мицкоски ќе го апси Никола Груевски

0
24

Во интервју за „А1он“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека кога ќе дојде на власт, нема да ја укине меѓународната потерница по Никола Груевски, што ќе значи враќање на екс-премиерот директно во затвор.Мицкоски во интервјуто додаде дека секој што е правосилно осуден, требало да си ја одлежи казната./A1on