Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

0
22

На 28.10.2022 во 15:00 часот во Полициска станица Гази Баба Б.С.(44) од с.Стајковци, скопско пријавила дека во 06:40 часот во автобус на ЈСП на автобуска постојка на подрачје на Гази Баба нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.