Маж приведен во Карпош

0
21

На 28.10.2022 во 14:05 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода З.П.(42) од Скопје затоа што била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.