Кривична за наставник кој физички нападнал ученик во Центар Жупа

0
21

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против С.М.(62) од селото Броштица, општина Центар Жупа Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата”,.

Тој, на 17.10.2022 во 08.50 часот, во просториите на подрачното основно училиштте, каде бил наставник, физички нападнал ученик.