Инцидент во струшко: 22-годишник се обидел да прегази друго младо момче

0
21

ОВР Струга поднесе кривична пријава против М. Е. (22) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Како што соопштија од МВР, тој 2 септември годинава во селотo се обидел физички да го нападне А. Ш. (26) од струшкото село Ливада, по што со својот автомобил се обидел да го удри.