Долги колони со возила заглавени во ГП Богородица и Табановце

0
22

На граничниот премин Богородица вечерва времето за чекање за влез во државава е повеќе од еден час, информираат од Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Оттаму посочуваат дека слична е состојбата и на граничниот премин Табановце, а причината, како што велат, најверојатно е користењето на продолжен викенд од страна на граѓаните.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.