Две скопјанки кубеле коси пред маркет

0
20

Жена од скопското село Јурумлери вчера со тврд предмет на*паднала 22 години помлада жена пред маркет во населбата Гази Баба, соопшти полицијата.

На 02.11.2022 во 21.30 часот во полициската станица Гази Баба, Б.С. (36) од Скопје пријавила дека околу 17.30 часот во близина на маркет на подрачје на Гази Баба била физички на падната со тврд предмет од З.Б.(58) од село Јурумлери, скопско, се наведува во полициското соопштение.

Вчера МВР информираше дека две жени се те*пале на автобуска постојка во населбата Кисела Вода.