Битолчанец пронајден повреден во објект на „Македонски шуми“

0
21

На 27.10.2022 во 13:25 часот во СВР Битола е пријавено дека во 05:00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници „Кајмакчалан“ во Битола бил пронајден повреден вработениот Б.Ј.(61) од Битола.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Битола каде лекар му констатирал тешка телесна повреда.

За настанот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.