Американскиот печат: Путин има рак на панкреасот и боледува од Паркинсонова болест

0
26

„The Sun“ објави документ, во кој се вели дека рускиот претседател Владимир Путин е во рана фаза на Паркинсонова болест, а боледува и од рак на панкреасот.


Повеќе извештаи за здравјето на Путин кружеа порано, особено од западните разузнавачки служби кои сугерираа дека тој има сериозни здравствени проблеми.

Вучиќ е изненаден од најновата одлука, поради настаните со Косово – Газета експрес…
„Сан“ има пристап до мејловите во кои извор близок до руските разузнавачи тврди дека Путин е во рана фаза на Паркинсонова болест, а боледува и од рак на панкреасот – дури се вели дека има и рак на простата.

„Може да потврди дека е во рана фаза на Паркинсоновата болест, но дека брзо напредува. Овој факт ќе биде демантиран и скриен на секој начин од страна на Кремљ“, се вели во писмото на е-пошта.

„Путин постојано прима разни стероиди и инјекции против болки за да го спречи ширењето на ракот на панкреасот, кој неодамна му беше дијагностициран“, вели извор од руското разузнавање.

„Ова не само што предизвикува силна болка, туку и отекување на лицето и други несакани ефекти – вклучително и губење на меморијата. Меѓу луѓето блиски до Путин се шушка дека покрај ракот на панкреасот, кој брзо се шири, тој има и рак на простата“, се вели меѓу другото.

Претставниците на Кремљ досега ги отфрлаа тврдењата дека нешто не е во ред со здравјето на Владимир Путин.

Документите произлегоа од разузнавањето: Путин има рак на панкреасот и боледува од Паркинсонова болест.


„Сан“ објави „протече“ документ, во кој се вели дека рускиот претседател Владимир Путин е во рана фаза на Паркинсонова болест, а боледува и од рак на панкреасот.

Повеќе извештаи за здравјето на Путин кружеа порано, особено од западните разузнавачки служби кои сугерираа дека тој има сериозни здравствени проблеми.

Вучиќ е изненаден од најновата одлука, поради настаните со Косово – Газета експрес…
„Сан“ има пристап до мејловите во кои извор близок до руските разузнавачи тврди дека Путин е во рана фаза на Паркинсонова болест, а боледува и од рак на панкреасот – дури се вели дека има и рак на простата.

„Може да потврди дека е во рана фаза на Паркинсоновата болест, но дека брзо напредува. Овој факт ќе биде демантиран и скриен на секој начин од страна на Кремљ“, се вели во писмото на е-пошта.

„Путин постојано прима разни стероиди и инјекции против болки за да го спречи ширењето на ракот на панкреасот, кој неодамна му беше дијагностициран“, вели извор од руското разузнавање.

„Ова не само што предизвикува силна болка, туку и отекување на лицето и други несакани ефекти – вклучително и губење на меморијата. Меѓу луѓето блиски до Путин се шушка дека покрај ракот на панкреасот, кој брзо се шири, тој има и рак на простата“, се вели меѓу другото.

Претставниците на Кремљ досега ги отфрлаа тврдењата дека нешто не е во ред со здравјето на Владимир Путин.

Дописникот на „Киев пост“, Џејсон Џеј Смарт претходно тврдеше дека „видеата објавени од медиумите контролирани од руската влада покажуваат траги од инфузија на раката на Путин“.

Тој, исто така, тврдеше дека Москва објавила две видеа – едно со „бариера“ на која наводно се маскира раката на Путин и друго што воопшто не ги покажува. Руските државни медиуми го избришаа видеото, поттикнувајќи дополнителни шпекулации.

„Сан“ потсетува и на видеото на кое се гледа како рацете на Путин неконтролирано се тресат за време на средбата со белорускиот претседател Александар Лукашенко во Кремљ.